Kostýmy

 

ŽIVOTY A KOSTÝM

Kostým je nezbytnou podmínkou účasti na akci. Pokud na sobě nebudete mít ani náznak kostýmu, nebudete moci bojovat.

2 životy dostane každý, kdo projeví alespoň základní viditelnou snahu o kostým.

3 životy dostane každý, kdo bude mít základní, nerušivý kostým odpovídající jeho roli (bez prvků 21. století-pro boty to platí také).

4 životy dostane každý, kdo bude mít výrazný a pěkně propracovaný kostým.

Panovníci dostanou +2 životy navíc.

Zde máte podrobněji rozepsáno, jak nejlépe ztvárnit a přizpůsobit svůj kostým:

Horda Vypovězených

Jsou to směsice všech možných národů, od temného elfa v prosté tmavé tunice, případně nějaké prvky zbroje (nezapomeňte na černé malování obličeje!) po krutého skřeta (také černé či hnědé malování) s oděvem ze všeho, co se najde (kožešiny, zrezlé kusy zbroje ukořistěné mrtvým protivníkům, různé potrhané cáry, které dříve tvořily spodní šat ušitý z jakékoliv látky, která byla k mání). Mezi toto vojsko patří také barbaři, a jejich oděv tvoří převážně kožešiny a kůže ze zvířat, které se jim podařilo ulovit v zimní pustině. PRO ZÁJEMCE jsou tu dále trollové s různými řetězy, okovy na rukou a nohou, ostny (karimatka či molitan), které jim vyrůstají z těla, jsou kryti lehkým bederním plátnem případně potrhanou suknicí (na oblečení si moc nepotrpí, jsou to válečné bestie více podobné zvířatům než lidem, ale na podzim se bude ochlazovat, tak na to myslete, nemusíte vypadat jako Tarzan s kyjem). Pak dále i minotauři s býčí hlavou, okovy, části zbroje a většinou třímají v ruce oboustrannou sekeru. Na internetu je obrázků dost pro inspiraci a fantazii se meze nekladou, jen se to s ní nemá přehánět.

Spojenectví královské

Tito bojovníci jsou řadoví ukázkoví vojáci-trpaslíci ( vousy,nějaký varkoč, případně kroužková košile, když se s ní budete chtít tahat), elfové v lehkém oděvu v barvě převážně zelené či hnědé se svými hbitými zbraněmi, nejčastěji používají elfské meče a štíty. A nakonec ušlechtilí lidé, buďto lehkooděnci v kožené zbroji, (chudší se dali na lukostřelce, mají pouze své varkoče a toulce s šípy, nebo se z nich stali zvědové a hraničáři) nebo osobní královská garda (varkoč, kroužková košile,..) Jen ojediněle a výjimečně se zde vyskytují i hobiti, kteří se dříve starali o farmy, domácnosti a chod hospodářství v Království. Po střetu se ale ukryli do svých domů-nor, které jsou bezpečně skryty a vylézají jen ti nejudatnější. Nikdo jim to nevyčítá. Válka není místo pro ně. V boji obstojí jen svými vychytralými plány, v boji muž proti muži jsou poměrně slabí.